A tehetség felismerése, azonosítása
1. A továbbképzés célja:
A pedagógusok felkészítése a tehetséggondozás, mint folyamat kiindulópontjának tekintett tehetség felismerésére, azonosítására. Elméleti és gyakorlati ismeretek nyújtása a tehetségtípusokról, a tehetség összetevőiről, jellemzőiről, az alkalmazott mérési módszerekről. Annak felismertetése, hogy a legjobban összeállított tehetséggondozó program is csak akkor lehet hatékony, ha megtaláljuk hozzá a tehetségeket.
2. A továbbképzés célcsoportja:
Óvodapedagógusok, tanítók, általános iskolai és középiskolai tanárok.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
A tehetségek felismerése és azonosítása, majd a tehetséggondozás, tehetségfejlesztés hagyományosan fontos feladata az oktatásnak.
A tanfolyami résztvevők megismerik a tehetségtípusokat és tehetségtipológiákat, megtanulják a tehetség összetevőinek meghatározását és fejlődését; megismerik a matematikai, művészeti, zenei, vezetői tehetségek jellemzőit; a tehetségfelismerés, tehetségazonosítás fázisait; a tehetségazonosítás módszereit; megtanulják értékelni a tehetségazonosításhoz felvett teszteket, kérdőíveket, megfigyeléseket; alkalmazzák a különféle tehetségfelismerési, tehetségazonosítási eljárásokat a gyakorlatban. A szerkezeti felépítés lehetővé teszi az interaktivitást, a résztvevők gyakorlati tapasztalatainak megosztását, a visszajelzést az ismeretek alkalmazhatóságáról.
4. A továbbképzés óraszáma:
30 óra
5. A továbbképzés díja:
35.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége:
Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne:
Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja:
A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei:
Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A foglalkozások min. 90%-án való részvétel, a csoportmunkákban való közreműködés, az oktató által megfeleltnek minősített önálló kérdőívek elkészítése.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OK-410/110/2010
FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-1063
Jelentkezés:
o Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot.
o Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére.