Prezentációkészítési ismeretek tréning elemekkel
1. A továbbképzés célja:
A továbbképzés célja olyan technikák elsajátítása, melyek segítségével a résztvevők hatékonyan tartanak beszámolókat, előadásokat, megfelelően kommunikálnak több ember előtt, akár stresszhelyzetben is. Cél, hogy tisztán lássák a hallgatók igényeit, fel tudják építeni és megszerkeszteni beszédüket, kialakítani saját stílusukat, megtervezni demonstrációs eszközeiket.
2. A továbbképzés célcsoportja:
Tanító, Tanár, Pszichológus, Könyvtáros tanár (tanító), Szakoktató, gyakorlati oktató
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
A tréning célja
A résztvevők hatékonyan tartsanak beszámolókat, előadásokat, megfelelően kommunikáljanak több ember előtt, akár stresszhelyzetben is. Lássák tisztán a hallgatók igényeit, tudják felépíteni és megszerkeszteni beszédüket, kialakítani saját stílusukat, megtervezni demonstrációs eszközeiket.
A tréning szükségessége
A résztvevők olyan speciális képzésben részesülnek, mely a mindennapi munkában hasznos elemekkel egészíti ki szakmai tudásukat, elsajátítják a tudatosan felépített és előadott prezentáció szabályait és benne saját szerepüknek jelentőségét. Képesek lesznek önállóan használni a modern prezentációs eszközöket.
Tréningprogram
A számítógéppel támogatott oktatás: előnyök, lehetőségek
Az operációs rendszer használata: kezdő lépések, adatok tárolása a számítógépen, az operációs rendszer fájlkezelője, mappák kezelése
A prezentációs program használata: prezentáció készítése számítógéppel, a program kezelőfelülete, a dia felépítése, szövegbevitel, szövegformázás, diasorok készítése, fájlműveletek, vetítési beállítások, jegyzetek készítése, tervezősablon használata, nyomtatás
Prezentáció készítése meghatározott témában: 6-10 diás prezentáció elkészítése, szövegbevitel,diagramkészítés gyakoroltatása, fájlműveletek gyakoroltatása, vetítési beállítások alkalmazása.
Prezentációelmélet: előadástípusok, követelmények, előadásmód, testbeszéd, hangszabályozás, a beszéd felépítése, figyelemfelkeltő tényezők, szemléltetőeszközök,
Önálló prezentációkészítés: elméleti és gyakorlati ismeretek összekapcsolása, gyakorlati ismeretek alkalmazása, elméleti ismeretek alkalmazása
Prezentálás: a tanultak alapján önállóan elkészített prezentáció előadása minden résztvevőnek.
4. A továbbképzés óraszáma:
30 óra
5. A továbbképzés díja:
35.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége:
Esetleges úti-, szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne:
Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja:
A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei:
Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:
A résztvevők a tréning során azonnali, folyamatos visszajelzésben részesülnek a trénertől és egymástól. Ezáltal kapnak lehetőséget egyéni fejlődésükhöz. Minden résztvevőnek két írásos anyagot kell beadnia: egy reflexiós levelet és egy hallgatói kérdőívet. A tanúsítvány kiadásának feltétele a 100 %-os, aktív részvétel.
A képzés végén a résztvevők önállóan elkészítik prezentációjukat az oktató által megadott témában, melyet az oktatók értékelnek.
Értékelési pontok: az elkészült prezentáció, az előadásmód értékelése.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-3/148/2007.
FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-855
Jelentkezés:
o Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot.
o Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére.