Hatékony együttnevelés az iskolában

(Az integrációs felkészítéshez - illetve képesség kibontakoztató fejlesztéshez - szükséges pedagógiai és jogi ismeretek elsajátítása)


 
1. A továbbképzés célja: A továbbképzés célja, hogy a résztvevők saját intézményük működésén keresztül ismerjék meg a hatékony együttnevelés jogszabályi feltételeit, rendszerét és a kialakításához szükséges integrációs stratégia elméletét és gyakorlati lépéseit, az integrációs program- Integrációs Pedagógiai (keret) Rendszer (IPR) - bevezetéséhez szükséges feltételeket.

Cél továbbá, hogy a résztvevők elméleti ismereteket és gyakorlati tapasztalatot szerezzenek a kooperatív tanulási technikákról.

2. A továbbképzés célcsoportja:
Általános iskolában dolgozó pedagógusok.

Kiemelten ajánljuk olyan általános iskoláknak, ahol az esélyegyenlőségi helyzetelemzés alapján a halmozottan hátrányos helyzetű (hhh) tanulók száma meghaladja a 15%-ot, vagy a hátrányos helyzetű (hh) tanulók száma meghaladja a 40%-ot.

3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:

Magyarországon a szociális hátrány által artikulált társadalmi státuszt újratermeli az iskolarendszer, csekély mértékben járulva hozzá a társadalmi mobilitáshoz. Ugyanakkor a közoktatás az a terület, ahol nagymértékben lehet javítani a hátrányos helyzetű gyerekek társadalmi moailizációs mutatóin. Az oktatási miniszter által kiajánlott óvodai és iskolai integrációs program (IPR) megismertetése, elterjesztése, fejlesztése a közoktatási rendszerben tehát jelenleg az egyik legaktuálisabb feladat.

A továbbképzés segíti az általános iskolákat (tantestületeit, pedagógusait), hogy elsajátítsák az IPR komplex rendszerét, s gyakorlati alkalmazási lehetőségeit.

A továbbképzést a kooperatív tanulás módszertana alapján szervezzük.

4. A továbbképzés óraszáma:
30 óra

5. A továbbképzés díja:
35.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.

6. A tanfolyam egyéb költsége:
Esetleges szállás- és étkezési költségek

7. A tanfolyam helyszíne:
Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.

8. A tanfolyam időpontja:
A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.

9. A tanfolyam trénerei:
Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.

10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak. A tanúsítvány kiadásának feltétele:

A továbbképzés záró ellenőrzése a résztvevő által elkészített projektterv alapján történik. A záródolgozat leadásának határideje a továbbképzést követő 3 héten belül. A továbbképzés minimum 90%-án való részvétel.

11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-4/223/2009
FAT program akkreditációs lajstromszám: PLB-0016

Jelentkezés:

o        Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot.
o        Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére.