ECDL Webkezdő pedagógusok számára
1. A továbbképzés célja:
A továbbképzés célja, hogy a hallgatók megismerjék a weblapkészítés alapjait, és egy egyszerű statikus website létrehozásának és publikálásnak módját. Egy weboldal-szerkesztő program segítségével szöveget, képeket és linkeket tartalmazó oldalakat tudnak létrehozni. Az elsajátított ismeretek alapján a pedagógusok képesek lesznek arra, hogy oktatási tevékenységük során hasznosítsák az infokommunikációs technológia nyújtotta előnyöket a weblapszerkesztés kapcsán is. A képzés célja továbbá, hogy a résztvevők a program végén tudásukról számot adjanak, vagyis ECDL Webkezdő modulból sikeres vizsgát tegyenek, és erről megfelelő hivatalos, nemzetközi okmányt (vizsgakártya, bizonyítvány) is szerezzenek.
2. A továbbképzés célcsoportja:
Általános és középiskolákban, valamint szakiskolákban, szakképzési intézetekben tanító, tanárok, szaktárgyra és munkakörre való tekintet nélkül, akik már alapszintű informatikai ismeretekkel rendelkeznek.
3. A továbbképzés tartalmának rövid ismertetése:
Az Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL), az európai ECDL Alapítvány által 2005-ben bevezett új modulja az ECDL Webkezdő modul, amely egyszerű, statikus website-ok létrehozásának és szerkesztésének ismereteit tartalmazza. A képzés során megszerzett honlap-készítési ismeretek kíváló lehetőséget nyújtanak bármilyen tanítási közegben az infokommunikációs technológián (IKT) alapuló, korszerű, szemléltető és egyben gyakorlatorientált oktatás megvalósítására.
Az összesen 30 órás képzési programon a résztvevő a néhány órás elmélet után a weblap-készítés gyakorlati ismereteit sajátítja el: a képzés végén a megismert weboldal szerkesztő (pl. Dreamweaver, MS FrontPage, Mozilla HTML) programmal képes lesz pl. a létrehozott weboldalakat webszerverre feltölteni, szöveget formázni, hiperhivatkozásokat beállítani, táblázatokat, frame-ket (kereteket), egyszerű űrlapokat készíteni, képeket beilleszteni. A képzésen a hallgató ezen kívül megismeri a honlapokkal kapcsolatos törvényi és biztonsági előírásokat is, a tulajdonosi jogokat, a tűzfal, a cookie és a digitális tanúsítvány fogalmát.
A képzés gyakorlati jellegének megfelelően a tanórák főként csoportmunkában, feladatok megoldásával folynak. A képzés ECDL vizsgára felkészítő, komplex feladatok gyakorlásával, és ezt követően ECDL Webkezdő vizsgával zárul.
A képzést kizárólag hivatalos, akkreditált ECDL vizsgaközpontok indíthatják. A képzés elvégzését igazoló tanúsítvány kiadásának feltétele az órákon való 80 százalékos részvétel, és sikeres ECDL Webkezdő vizsga. A vizsgáról a résztvevők külön okmányt, ECDL regisztrációs vizsgakártyát és bizonyítványt is kapnak.
4. A továbbképzés óraszáma:
30 óra
5. A továbbképzés díja:
35.000.- Ft/fő, mely a pedagógus-továbbképzési keretből is finanszírozható.
6. A tanfolyam egyéb költsége:
Esetleges szállás- és étkezési költségek
7. A tanfolyam helyszíne:
Legalább 12 fő jelentkezése esetén a jelentkezők földrajzi elhelyezkedésétől függően tetszőlegesen választható.
8. A tanfolyam időpontja:
A képzést elsősorban hétvégi időpontokban ajánljuk. Eddigi tapasztalataink szerint legalkalmasabb két egymást követő hétvégén (pénteken délután 14 órától 19 óráig, szombaton 8 órától 16 óráig) megtartani, de ettől eltérő időpontokban is szervezhető.
9. A tanfolyam trénerei:
Speciális felkészültséggel, több éves gyakorlattal, fejlesztési tapasztalatokkal rendelkező pedagógusok.
10. A tanfolyamot elvégzők tanúsítványt kapnak.
A tanúsítvány kiadásának feltétele:
o a továbbképzésen való 80%-os részvétel;
o A képzés végén a résztvevőknek a megszerzett ismeretekről akkreditált ECDL vizsgaközpontban kell számot adniuk. A vizsga ideje 45 perc, a vizsgafeladatokat a nemzetközi vizsgafeladatgyűjtemény alapján összeállított, titkos feladatgyűjteményből választják ki. Minden vizsgafeladat 20 részfeladatból áll, a vizsga sikeres teljesítéséhez 75 %-ot kell teljesíteni. Sikertelenség esetén a vizsga megismételhető. Tanúsítvány a továbbképzés sikeres teljesítéséről akkor adható ki, ha a résztvevő megfelelt az ECDL Webkezdő vizsgán.
11. A tanfolyam alapítási engedélyének száma: OKM-20/2007.
Indítási engedélyének száma: OKM-2/224/2007.
FAT program akkreditációs lajstromszám: PLP-774
Jelentkezés:
o Folyamatos, min. 12 fő részvétele esetén indítjuk a tanfolyamot.
o Legalább 12 fő együttes jelentkezése esetén igény szerint tetszőleges helyszínen és időpontban is van lehetőség a képzés megszervezésére.